O nas

Firma ALMAR powstała w 2003 roku jako autoryzowany przedstawiciel Fabryki okien DRUTEX z Bytowa. Zajmujemy się sprzedażą i montażem okien z pvc, drewna, aluminium także w ofercie rolety, żaluzje,plisy oraz parapety. Firma specjalizuje się w wymianie okien w mieszkaniach a także budynkach użyteczności publicznej. Świadczymy usługi mające na celu kompleksową obsługę Klienta.

 

DRUTEX

Firma istnieje na polskim rynku od 1985 roku. W pierwszym okresie działalności firma DRUTEX, jako działalność gospodarcza osoby fizycznej Pana Leszka Gierszewskiego, pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe DRUTEX, funkcjonowała jedynie w branży metalowej. Firma początkowo produkowała siatki ogrodzeniowe, a od 1987 roku druty i wyroby z drutu, stąd nazwa firmy.

W 1994 roku DRUTEX uruchomił pierwszą linię do produkcji stolarki okiennej z PVC, a także półautomatyczną linię do produkcji szyb zespolonych. Następnym etapem w rozwoju DRUTEX-u było uruchomienie produkcji stolarki z aluminium w 1999 r. W latach 2000-2002 konsekwentnie poszerzano zdolności produkcyjne DRUTEX-u, m.in. poprzez uruchamianie kolejnych linii do produkcji stolarki, linii do rozkroju szkła oraz automatycznych linii do produkcji szyb zespolonych. W 2002 roku rozpoczęto produkcję stolarki okiennej i drzwiowej z drewna. Od dnia 1 lipca 2003 r. przedsiębiorstwo funkcjonuje jako DRUTEX Spółka Akcyjna.

Obecnie DRUTEX S.A. jest wiodącym producentem okien z PVC w Europie. W swojej ofercie posiada również okna, drzwi z drewna i aluminium,oraz fasady z aluminium. DRUTEX S.A. jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne. Duże możliwości techniczne jak i produkcyjne, wspierane fachową wiedzą i doświadczeniem świetnie wyszkolonego zespołu, pozwalają na realizację nawet najtrudniejszych i najśmielszych zamówień stolarki okiennej, drzwiowej czy też fasad, zarówno z PVC, drewna jak i aluminium. Nieustanne zaangażowanie w realizację strategii wzrostu stało się bodźcem dla Zarządu firmy do podjęcia decyzji o uruchomieniu linii do ekstruzji profili GL System. Produkcja profili rozpoczęta została w roku 2007.

W październiku 2014 roku firma zakończyła trwającą 20 miesięcy budowę I etapu Europejskiego Centrum Stolarki, czyli hali produkcyjnej o powierzchni ponad 28,500 m2. To największa w historii firmy inwestycja, która pozwala firmie na podwojenie mocy produkcyjnych oraz poszerzenie asortymentu. Drugi etap budowy ECS, czyli kolejne prawie 30 tys m2 powierzchni, firma rozpoczęła z początkiem 2015. Dynamika wzrostu DRUTEX-u oraz szybkość i odwaga w realizacji nowych, wielomilionowych inwestycji potwierdza wiodącą pozycję firmy na światowym rynku stolarki. Nowe hale produkcyjne to również inwestycje w zasięg działania firmy, która już teraz oferuje swoje okna na całym świecie – od Europy, przez USA, Meksyk, Australię czy Bliski Wschód.

Pracując nad ciągłym doskonaleniem świadczonych przez DRUTEX S.A. produktów i usług, szczególnie skoncentrowano się na dążeniu do osiągnięcia najwyższej jakości produktów oraz redukcji czasu realizacji zamówień i dostaw do Klientów. Obecnie DRUTEX S.A. oferuje doskonałe jakościowo wyroby oraz bardzo konkurencyjne terminy na ich dostarczenie do dowolnej lokalizacji znajdującej się na terenie krajów Unii Europejskiej.